Filtrowanie
zamknij
Darmowa dostawa perfumetek od 150 zł
Darmowa dostawa perfumetek od 150 zł
029. Chanel Bleu De Chanel* 029. Chanel Bleu De Chanel*
Odpowiednik zapachu Chanel Bleu De Chanel*
Cena: 15,00 zł
198. Chanel Chance Eau Fraiche* 198. Chanel Chance Eau Fraiche*

Odpowiednik zapachu Chanel Chance Eau Fraiche

Cena: 15,00 zł

Perfumetki Chanel*

Są zapachy, bez których trudno wyobrazić sobie perfumerię. Są zapachy, które zachwycają pokolenia. Takie zapachy tworzy dom mody Chanel. Perfumetki od perfumik.pl to udana próba odtworzenia najlepszych kompozycji. 

Ikoniczna Chanel

Coco Chanel przez ponad 6 dekad była ikoną paryskiej haute couture. Czemu zawdzięcza ten sukces? Przede wszystkim umiejętności łączenia funkcjonalności z elegancją. Sportowe fasony, krótkie suknie, wygodny dżersej – Coco Chanel zapewniła kobiecym ciałom komfort, jakiego dotąd nie mogły zaznać elegantki. Wyzwoliła je ze sztywny gorsetów, oferując w zamian sukienki i kostiumy z dzianiny, golfy, spodnie-dzwony, prochowce. Kobiety odwdzięczyły się jej przywiązaniem, które zapewniło spektakularny rozwój przedsiębiorstwa.

Ku wielkości

Dom mody Chanel powstał w 1919 roku (kilka lat po tym jak Coco założyła w Paryżu swój pierwszy sklep z kapeluszami i damską odzieżą). Na finansowy sukces jego założycielka nie musiała długo czekać, zapewniły go perfumy – słynne Chanel No. 5 wydane w 1921 roku. W efekcie przedsiębiorstwa Chanel zatrudniały na przełomie lat 20. i 30. około 3500 osób, a marka posiadała między innymi laboratorium perfumeryjne, zakład tekstylny oraz pracownię biżuterii artystycznej. Wojna zahamowała rozwój modowego imperium, ale Chanel powróciła triumfalnie w latach 50., proponując jedną ze swoich najsłynniejszych kreacji. Był to kostium z prostym żakietem bez kołnierzyka wykończony plecionką oraz spódniczka do kolan. Projekt okazał się strzałem w modową 10 wszech czasów! Jego reinterpretacje możemy podziwiać na wybiegach do dziś.

Zapachy pokoleń

Choć żaden z zapachów nie pobił pod względem popularności Chanel No.5, to marka ma na koncie wiele perfumeryjnych zjawisk o ponadczasowej doskonałości. Na wspomnienie zasługuje między innymi kwiatowo-zielona Chanel No. 19 – kompozycja, która cieszy kobiety już od początku lat 70.

Przełom tysiącleci przyniósł kolejne wspaniałe aromaty. Wielka w tym zasługa czołowego perfumiarza marki w latach 1978 – 2015 - Jacques'a Polge'a. To właśnie jemu kobiety zawdzięczają: zmysłowe, kwiatowe Chanel Allure (1996), kwiatowo-szyprowe Coco Mademoiselle (2001) i Chanel Chance (2005) czy Coco Noir (2012). Swoistym znakiem rozpoznawczym perfum przygotowanych przez Jacque'a był jaśmin – który z upodobaniem wykorzystywał w swoich najsłynniejszych kompozycjach. Elegantki pachną perfumami Chanel już od pokoleń – czy Wy też pamiętacie te zapachy z dzieciństwa? A może wolicie te współczesne, jak Gabrielle?

Sklep z perfumetkami Chanel*

Perfumeryjne arcydzieła od Chanel dla wielu pozostają nieosiągalnym marzeniem. My zapragnęliśmy przybliżyć ich realizację, przygotowując inspirowane wspaniałymi kompozycjami perfumetki. Chanel stanowiła impuls dla powstania kilkunastu pachnideł, które dostępne są w naszym sklepie z perfumetkami. Chanel stała się bardziej przystępna? Tak!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl