Filtrowanie
zamknij

Darmowa dostawa perfumetek od 150 zł

Darmowa dostawa perfumetek od 150 zł

Zapachy znanych marek taniej. Wypróbuj perfumetki!

Ulubione zapachy 90% taniej! Wybierz odpowiedniki perfum!

Te same zapachy w niższych cenach. Poznaj odpowiedniki perfum!

Zapachy znanych marek taniej. Wypróbuj perfumetki!

Zapachy znanych marek taniej. Wypróbuj perfumetki!

Zapachy znanych marek taniej. Wypróbuj perfumetki!

Zapachy znanych marek taniej. Wypróbuj perfumetki!

Te same zapachy w niższych cenach. Poznaj odpowiedniki perfum!

071. Lancome Magnifique* 071. Lancome Magnifique*
Odpowiednik zapachu Lancome Magnifique*
Cena: 15,00 zł
136. Lancome La Vie Est Belle* 136. Lancome La Vie Est Belle*
Odpowiednik zapachu Lancome La Vie Est Belle*
Cena: 15,00 zł
186. Lancome La Vie Est Belle Florale* 186. Lancome La Vie Est Belle Florale*
Odpowiednik zapachu Lancome La Vie Est Belle Florale*
Cena: 15,00 zł
187. Lancome Tresor La Nuit* 187. Lancome Tresor La Nuit*
Odpowiednik zapachu Lancome Tresor La Nuit*
Cena: 15,00 zł
070. Lancome Hypnose* 070. Lancome Hypnose*
Odpowiednik zapachu Lancome Hypnose*
Cena: 15,00 zł

Perfumy Lancome dla kobiet

Założyciel marki Armand Petitjean pragnął, by nazwa jego firmy stała się synonimem kobiecego piękna. Do dzieła zabrał się metodycznie i z ogromnym zapałem. Zaledwie w kilka miesięcy uruchomił przedsiębiorstwo, opracował receptury i podpisał umowy ze sprzedawcami. Kobieca marka musiała mieć odpowiednią nazwę i logo, które w wyrazisty sposób oddawałyby jej misję. Inspiracji dostarczył zamek Lancosme i kwitnące nieopodal murów róże.

Pachnący debiut, rozwój i...

Armand szukał dla swojej firmy nazwy, która miałaby historyczne, francuskie korzenie i ów uroczy daszek nad literą. Nazwa Lancosme było co prawda wystarczająco historyczna, ale mało kobieca – dlatego usunięto z niej literę „s”, a nad „o” pojawił się pożądany znaczek. Uzupełnieniem nazwy miało być logo: róża uniwersalny symbol miłości, kobiecości i piękna.

Już w roku powstania firmy na Wystawie Światowej w Brukseli debiutowało aż 5 zapachów Lancome: Tendre Nuit, Bocages, Conquete, Kypre oraz Tropiques. Był rok 1935 i świat stał otworem przed nowym domem perfumeryjnym. Armand postawił przed swoją firmą nie lada wyzwanie: miała ona odbudować pozycję francuskiego przemysłu kosmetycznego i przełamać dominację amerykańską. W 1942 roku Petitjean zakłada nawet szkołę - Ecole Lancome, gdzie wiedzę zdobywa nowa kadra – kosmetyczki i ambasadorki, które mają pomóc w zdobyciu nowych rynków.

Lata 50. to okres intensywnego rozwoju firmy: Lancom wchodzi na rynek amerykański, rozpoczyna się budowa nowej fabryki w Chevilly-Laure. Sam założyciel tworzy natomiast zapach, o którym zawsze marzył – połączenie jaśminu i lasu. Przeprowadzono blisko tysiąc testów i oto w 1950 roku pojawiają się perfumy Magie.

Niestety w latach 60. firma popada w poważne tarapaty i mimo wdrożonych reform zostaje ostatecznie sprzedana L'Orealowi. Dziś jako osobna marka wchodzi w skład największego koncernu kosmetycznego na świecie. Czyż nie o tym marzył Armand?


Poeme, Tresor i ...

Lancome ma w swoim porfolio wiele zapachów, które w pełni zasługują na miano klasyków. Jednym tchem można tu wymienić Poeme, Tresor, O de Lancome i oczywiście La Vie Est Belle. Ta ostatnia kompozycja to spektakularna kreacja marki, do której powstania przyczynili się perfumiarze Olivier Polge, Dominique Ropion, Anne Flipo. Kwiatowo-owocową kompozycję ze zniewalającym wdziękiem zaprezentowała światu Julia Roberts. O skali sukcesu najlepiej chyba świadczy fakt, że zapach wydany zaledwie 2012 roku już doczekał się kilkunastu nowych odsłon (flankerów)!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl