Filtrowanie
zamknij

Darmowa dostawa perfumetek od 150 zł

Darmowa dostawa perfumetek od 150 zł

Zapachy znanych marek taniej. Wypróbuj perfumetki!

Ulubione zapachy 90% taniej! Wybierz odpowiedniki perfum!

Te same zapachy w niższych cenach. Poznaj odpowiedniki perfum!

Zapachy znanych marek taniej. Wypróbuj perfumetki!

Zapachy znanych marek taniej. Wypróbuj perfumetki!

Zapachy znanych marek taniej. Wypróbuj perfumetki!

Zapachy znanych marek taniej. Wypróbuj perfumetki!

Te same zapachy w niższych cenach. Poznaj odpowiedniki perfum!

075. Paco Rabanne Black SX* 075. Paco Rabanne Black SX*
Odpowiednik zapachu Pacco Rabane Black SX*
Cena: 15,00 zł
076. Paco Rabanne Million Lady* 076. Paco Rabanne Million Lady*
Odpowiednik zapachu Pacco Rabane Milion Lady*
Cena: 15,00 zł
171. Paco Rabanne Olympea* 171. Paco Rabanne Olympea*
Odpowiednik zapachu Paco Rabanne Olympea*
Cena: 15,00 zł

Paco Rabanne perfumy dla kobiet

Paco Rabanne to nie kolejny kreator mody, który pragnie zdobić kobietę elegancką, to wizjoner, tworzący własną wersję silnej i odważnej kobiecości. Nie znajdziemy zwłaszcza w jego wczesnych kolekcjach grzecznych, biurowych rozwiązań, lecz zaskoczenie i element skandalu. Niecodzienne materiały i formy to znak rozpoznawczy Hiszpana. Dotyczy to zarówno ubrań, biżuterii, jak i perfum.

Rewolucyjny eksperymentator

Papier, metal, kokos, drewno, płyty to materiały, z których Paco Rabanne stworzył całe kreacje, a nie tylko skromne dodatki. Słynne krótkie sukienki wykonane z metalowej siatki lub płytek, futurystyczne kapelusze, zapewniły mu miano enfant terrible francuskiej mody.

Pierwsze kroki w branży stawiał w latach 60. Sukces medialny przyniosła mu wpierw geometryczna biżuteria wykonana z rhodoidu. W 1966 roku w Hotelu George V odbył się pierwszy pokaz pod nazwą, którą można przetłumaczyć jako: Dwanaście sukienek ze współczesnych materiałów, które nie nadają się do noszenia. Modelki wystąpiły boso, przy dźwiękach kompozycji Pierre'a Boulez'a Le marteau sans maître (Młot bez mistrza). To nie był pokaz, lecz artystyczny manifest!

Flakony jak...

Jeśli wziąć pod uwagę kreacje przygotowywane przez Paco Rabanne to jego długa „przygoda” z perfumami zaczęła się bardzo niewinne. Już w 1969 roku ukazał się zapach dla kobiet Calandre. I choć wykorzystano w nim składniki nietypowe – geranium i korzeń orissa, to samą kompozycję można określić jako klasyczną i zachowawczą. Także w późniejszych latach, jeśli w perfumach firmowanych nazwiskiem Rabbane pojawiał się element zaskoczenia czy kontrowersji, to dotyczył on raczej kwestii „pozazapachowych” - przede wszystkim niecodziennego wyglądu flakonu.

W 1996 Paco zamknął cytrusowo-aromatyczną kompozycję Paco w skromnej metalowej puszcze. Ten minimalizm spodobał się zarówno kobietom, jak i mężczyznom, zresztą zapach był adresowany do obu płci (uniseks). Potem pojawiły się Paco Rabbane Pour Elle – zapach dla kobiet w intrygującym flakonie z dziurką. Kolejne pojemniczki były jeszcze bardziej wyszukane – sztabka złota w kształcicie szlifowanego szlachetnego kamienia (Lady Million) czy wieniec laurowy (Olympea). Te niecodzienne opakowania kryły zapachy, które natychmiast zyskały miano kultowych. Najlepszym tego potwierdzeniem jest fakt, że wkrótce na zapachowej scenie pojawiły się kolejne wersje tych woni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl