Filtrowanie
zamknij
Darmowa dostawa perfumetek od 150 zł
Darmowa dostawa perfumetek od 150 zł
048. Dior Dune* 048. Dior Dune*
Odpowiednik zapachu Dior Dune*
Cena: 15,00 zł
176. Dior Miss Dior Le Parfum* 176. Dior Miss Dior Le Parfum*
Odpowiednik zapachu Dior Miss Dior Le Parfum*
Cena: 15,00 zł

Perfumetki Dior* 

Co nas zainspirowało do stworzenia perfumetek Dior*? Poznajcie fascynującą historię domu mody i zapachów Dior.

Christian Dior

Trudno uwierzyć, że od śmierci Christiana Diora minęło już ponad 60 lat, gdyż jego wpływ na modę wydaje się wciąż tak intensywny. Dom mody Dior nadal i niezmiennie stanowi punkt odniesienia dla elegantek na całym świecie.

Otwierając dom mody firmowany własnym nazwiskiem, Dior miał już za sobą wiele lat doświadczenia. Zdobywał je w trudnym okresie, obejmującym także czas II wojny światowej. Pracował między innymi u Roberta Pigueta, dla którego zaprojektował sukienkę o krótkiej, lecz pełnej spódnicy - „Cafe Anglais”. Projekt został ciepło przyjęty w świecie mody.

Dior New Look

Dom mody Dior powstał w grudniu 1946 roku. Było tuż po wojnie i w kraju panowała atmosfera pragmatyzmu i oszczędności. Tymczasem Christian zaproponował świetnie wymodelowaną sylwetkę damską – gorsety podkreślające talię, podszycia na biodrach i obfite halki. Jego kreacje, szyte głównie z perkalu, wymagały ogromnej ilości materiału. Taka rozrzutność spotkała się ze sporym sprzeciwem dam z targowiska, które zaatakowały nawet modelki Diora.
Pierwsza kolekcja nowego domu mody nosiła nazwę Carolle, lecz do historii przeszła jako New Look. Określenia tego użyła Carmel Snow, ówczesna redaktorka naczelna Harper's Bazaar. Nazwa okazała się nie tylko nośna, ale także doskonale podkreślała nowatorski charakter kreacji, które stanowiły świeże podejście do kształtowania sylwetki. Po krótkim okresie wahania, kobiety pokochały projekty Diora. New Look zmienił nie tylko wygląd elegantek, ale również ugruntował pozycję Paryża jako światowej stolicy mody.

Dior Me, Dior Me Not

W tym samym roku co pierwsza kolekcja ubrań Diora pojawiły się też pierwsze perfumy. Ich nazwa brzmi znajomo dla współczesnych konsumentek. To Miss Dior, choć w nieco odmiennej formule, niż kompozycja dziś dostępna na rynku (w 2012 ukazał się nowy zapach o tej samej nazwie). Aktualnie marka może poszczycić się ponad 200 wyszukanymi propozycjami zapachowymi. Co ciekawe, podczas tworzenia nazw kolejnych podjęła się pewnej słowotwórczej zabawy, łącząc nazwisko Dior z fragmentami innych słów. Tak powstała Diorama (1948), Diorling (1963), Diorella (1972), Diorissimo (1956), Dioressence (1979) czy Diorever (2000). Trzon perfumeryjnego sukcesu Diora stanową linie: Addict, Farhenheit, Sauvage, Dune, Poison, Miss Dior czy J'adore.

Sklep z perfumetkami Dior*

W naszym sklepie znajdziecie kilkanaście różnych perfumetek, do powstania których zainspirowały nas zapachy Dior. Perfumetki przygotowaliśmy tak, by jak najlepiej oddawały charakter tych wyjątkowych kompozycji. Zajrzyjcie do naszego sklepu z perfumetkami Dior*!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl