Filtrowanie
zamknij
Darmowa dostawa perfumetek od 150 zł
Darmowa dostawa perfumetek od 150 zł
054. Gucci Envy Me* 054. Gucci Envy Me*
Odpowiednik zapachu Gucci Envy Me*
Cena: 15,00 zł
055. Gucci Envy Me 2* 055. Gucci Envy Me 2*
Odpowiednik zapachu Gucci Envy Me 2*
Cena: 15,00 zł
056. Gucci Guilty* 056. Gucci Guilty*
Odpowiednik zapachu Gucci Guilty*
Cena: 15,00 zł
057. Gucci Rush* 057. Gucci Rush*
Odpowiednik zapachu Gucci Rush*
Cena: 15,00 zł
058. Gucci Rush 2* 058. Gucci Rush 2*
Odpowiednik zapachu Gucci Rush 2*
Cena: 15,00 zł
086. Gucci Guilty* 086. Gucci Guilty*
Odpowiednik zapachu Gucci Guilty*
Cena: 15,00 zł
173. Gucci Bamboo* 173. Gucci Bamboo*
Odpowiednik zapachu Gucci Bamboo*
Cena: 15,00 zł

Perfumetki Gucci*

Jaki jest rodowód perfumetek Gucci*. Oczywiście u źródeł sukcesu włoskiej marki... Poznajcie historię domu mody i zapachów Gucci.

Symbol luksusu

Słynne splecione litery G to od prawie stu lat symbol zmysłowego luksusu na granicy prowokacji oraz elegancji podszytej luzem. Cechami rozpoznawczymi stylu Gucci były przez dekady motyw końskiego wędzidła, mokasyny, bambusowe rączki torebek oraz zestawienie kolorystyczne zielony-czerwony-zielony. Od 2015 roku, gdy głównym projektantem domu mody został Alessandro Michele, nastąpił rewolucyjny przewrót. Nowymi synonimami marki stały się: wąż, pszczoła i tygrys.

Od pucybuta do... skandali

Guccio Gucci zanim założył swój pierwszy butik, imał się wielu zajęć. Był pucybutem w Savoyu w Londynie, stewardem w Orient Expresie na linii Paryż – Sankt Petersburg. Po pierwszej wojnie światowej zrealizował swoje marzenie, założył sklep przy via della Vigna Nuova we Florencji  W butiku początkowo sprzedawał walizki z wyjątkowo gładkiej i elastycznej skóry. Gdy po wojnie wiele materiałów stało się towarem reglamentowanym, Gucci postanowił wykorzystać nietypowy produkt – importowany z Japonii bambus. Tak powstaje słynna torba Bamboo (1947) z rączką z giętego bambusa, którą rozsławiła między innymi Ingrid Bergman.

Lata 50. i 60. to czas spektakularnych sukcesów firmy. Lista sław, które pojawiają się z dodatkami Gucciego, poszerza się: obok Clarke'a Gable'a, Grety Garbo, do promotorów włoskiego projektanta dołączają Grace Kelly i Jackie Kennedy. W 1966 roku powstaje drugi kultowy projekt marki kwiecista apaszka Flora – stworzona dla księżnej Monako. Wkrótce Gucci poszerza asortyment o bluzki i sukienki.

Wraz z dużymi pieniędzmi pojawiają się także kłopoty – spory rodzinne i problemy z fiskusem. Dziś marka nie jest już w rękach potomków założycieli, ale wciąż i niezmiennie pozostaje symbolem luksusu. Po jej torebki z charakterystycznym logo sięgają gwiazdy Jennifer Lopez, Madonna, Eva Langoria.

Winny sukcesu

Gucci to jedna z tych marek, którą klienci postrzegają zarówno przez pryzmat luksusowych dodatków, jak i perfum. Marka ma przecież na swoim koncie prawię setkę aromatycznych arcydzieł. Pierwsze zapachy powstały w 1974 roku i wzorem np. perfum Chanel były numerowane Gucci No 1 Parfum, Gucci No 1 Eau de Parfum. Pachnący rozgłos marce przyniosły jednak zapachy wydane pod przewrotną nazwą Gucci Guilty (gulity z ang. znaczy winny). Niemała w tym zasługa zmysłowych reklam telewizyjnych, które rozpalały wyobraźnię. Pierwszy „winny” sukcesu ukazał się 2010 roku. W 2019 roku twarzą najnowszej kampanii zapachów z tej linii został (ponownie) Jared Leto, do którego dołączyła Lana Del Rey. #forevergulity stał się znakiem autentycznego wyzwolenia!

Sklep z perfumetkami Gucci*

Nikt nie może przejść obojętnie wobec zniewalających zapachów Gucci. Perfumetki inspirowane wonnościami tej marki to pachnący klucz do sukcesu w sztuce uwodzenia. Proponujemy sprawdzone kompozycje, które można zakupić w naszym sklepie z perfumetkami Gucci*

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl