Filtrowanie
zamknij
Darmowa dostawa perfumetek od 150 zł
Darmowa dostawa perfumetek od 150 zł
073. Perfumik Million* 073. Perfumik Million*

Odpowiednik zapachu Paco Rabanne One Milion*

Cena: 15,00 zł
074. Perfumik Black SX* 074. Perfumik Black SX*

Odpowiednik zapachu Paco Rabamne Black XS*

Cena: 15,00 zł
149. Perfumik Man Invictus* 149. Perfumik Man Invictus*

Odpowiednik zapachu Paco Rabanne Invictus*

Cena: 15,00 zł

Perfumy Paco Rabanne dla mężczyzn

2013 zapamiętacie tę datę, to wtedy mężczyźni mogli odkryć nowy zapach zwycięstwa – nazywał się Invictus! Nowy mężczyzna od Paco Rabanne jest niczym boski gladiator, podziwiany i pożądany, do niego należy cały świat! Symbolem męskiej mocy miał być puchar perfum. W latach 60. Paco Rabanne pokazał nowy obraz kobiety – silnej i nowoczesnej, w drugiej dekadzie nowego tysiąclecia marka przypomniała wciąż atrakcyjny wzór mężczyzny rodem z antyku.

Prowokator Rabanne

Pokazy kolekcji Paco Rabanne przypominają raczej manifesty artystyczne, niż prezentację ubrań, po które może sięgnąć zwykły konsument. Kreator od początku eksperymentował z formami i materiałami. Przygotowywał projekty z takich nietypowych tworzyw jak metal, drewno, kokos, papier. I nie chodzi tu wyłącznie o ekscentryczne dodatki – lecz o całe kostiumy. Do historii mody przeszła krótka sukienka wykonana z metalowej siatki czy metalowych płytek. Dzieła artysty prezentowała zjawiskowa Jane Fonda, jako Barbarella w filmie z 1968 roku. Zielone body przykuło uwagę tak kobiet, jak i mężczyzn.

Pierwszą zaskakującą kolekcję Paco Rabbane zaprezentował w 1966 roku w Hotelu George V. Jej nazwa w tłumaczeniu to Dwanaście sukienek ze współczesnych materiałów, które nie nadają się do noszenia. Modelki nie miały butów, a pokazowi towarzyszyła kompozycja Pierre'a Boulez'a Le marteau sans maître (Młot bez mistrza). Atmosfera kontrowersji i skandalu towarzyszyła także kolejnym pokazom kreatora.

Mężczyzna Rabanne

Pierwsze perfumy marki zostały wydane w 1969 i była to kompozycja dla kobiet (Calandre). Mężczyźni mogli rozkoszować się perfumami od Rabbane dopiero od 1973, kiedy ukazały się perfumy Paco Rabbane Pour Homme – klasyczny ziołowy zapach, o uniwersalnym charakterze. Kompozycja zyskała uznanie nie tylko kolejnych pokoleń konsumentów, ale także otrzymała słynną nagrodę FIFI - najbardziej prestiżowe wyróżnienie w świecie perfum. Do rangi kultowych awansowały także kolejne wonie przygotowane pod skrzydłami marki Rabanne, linie: Black XS, 1 Million czy Invictus. Pachnący puchar zwycięstwa stanął na półkach wielu gentlemanów!


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl