Czy warto perfumować się, gdy siedzę w domu?

0
Czy warto perfumować się, gdy siedzę w domu?

Zmiany wokół nas

Pytanie z tytułu jest nieco przewrotne i potraktowaliśmy je tylko jako punkt wyjścia do rozważań na temat rytmu życia w czasie pandemii. Nasz świąt stanął na głowie. I niestety tym razem nie chodzi tylko o nadmiar obowiązków, lecz o kompletną zmianę reguł gry. Nie możemy spokojnie wychodzić z domu, robienie zakupów przypomina wyprawę wojenną. Część z nas pracuje zdalnie, część już niestety pracę utraciło, ale nad wszystkimi wisi nieprzyjemne widmo kolejnych zmian.

Jesteśmy wystraszeni, zagubieni i, co tu kryć, znudzeni nieustannym siedzeniem w domu. Ten koktajl emocji wpływa na nasze samopoczucie i relacje z najbliższymi. Jak sobie dać radę? Najlepiej ustalając nowy rytm dnia, nowe rytuały!

Rytuały czyli powtarzane czynności porządkują nasz dzień, pozwalają panować nad czasem, dają poczucie bezpieczeństwa. Kiedyś nasze życie wyznaczał rytm praca-dom-praca. Teraz trzeba ustalić nowy! Oto kilka, naszym zdaniem, doskonałych wskazówek!

Nowy czas – nowe rytuały

Ustal godzinę pobudki. Jeśli pracujesz zdalnie, może być to później niż zwykle, przecież nie potrzebujesz czasu na dotarcie to zakładu pracy. Umyj się, ubierz. Nie musi to być strój „do pracy”, ale może warto sięgnąć po coś bardziej eleganckiego niż dres. Jeśli jesteś kobietą, możesz nałożyć lekki makijaż, to poprawi Ci humor, sprawi, że poczujesz się bardziej atrakcyjna - sama dla siebie. Niezależnie do płci sięgnij po perfumy, naciesz się ich zapachem. Zachowuj się tak jakbyś czekał/czekała na spotkanie ze znajomymi lub współpracownikami.

Przygotuj i zjedz dobre śniadanie – kawa czy herbata zapewni Ci łyk pozytywnej energii. Z nową siłą rozpocznij codzienne obowiązki. Koniecznie wyznacz sobie przerwy, które mają być krótką przyjemnością tylko dla Ciebie. Kawa, ciastko, może krótka wizyta w mediach społecznościowych? Wybierz to, co sprawia Ci przyjemność!

Jeśli okazało się, że po wykonaniu zadań służbowych masz więcej czasu niż zwykle, znajdź sobie zajęcie. Najlepsze jest takie, które pochłania uwagę, daje satysfakcję – świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju prace ręczne (DIY, majsterkowanie, dbanie o ogródek). Wykonany projekt jest jak natychmiastowa nagroda – bardzo satysfakcjonujący! Oglądanie seriali niestety nie ma takiej mocy, choć to także dobra rozrywka.

Wiemy, że następnego dnia „masz wolne”, ale chodź spać tak, jakby był to dzień powszedni – nie za późno. Wyśpij się! Trzymaj się ustalonego rytmu dnia, a poczujesz się spokojniej! Bądź dla siebie miła/miły, jeśli nie możesz opędzić się od czarnych myśl, wyznacz sobie na nie czas, np. pół godziny. Nie rób tego jednak tuż przed snem! Odsuwaj zmartwienia na wyznaczoną godzinę!

Razem łatwiej

Twoi najbliżsi także potrzebują większej uwagi, a czasem cierpliwości. Pamiętaj, to trudny czas nie tylko dla Ciebie, również dla innych członków rodziny. Zwłaszcza dzieci mogą mieć problem z właściwym wykorzystaniem czasu. Wspólnie z partnerem/partnerką zaplanujcie także ich dzień. Wyznaczcie godziny pobudki, snu, na naukę i zabawę.

Trzymajcie się reguł, bo dla dziecka bardzo ważna jest stałość zasad. Jeśli dzieci są już duże i nie potrzebują takiej organizacji, warto zaproponować im wspólne zajęcie. Dobrze sprawdzi się gotowanie, ale także wspomniane wcześniej aktywności – prace manualne, z szybkim efektem.

Radosne święta

Wkrótce Święta Wielkanocne, one także będą niezwykłe. Ograniczenia dotyczące zgromadzeń sprawiają, że nie będziemy mogli wziąć udziału w tradycyjnych obrzędach. Zadbajmy jednak, by czas świętowania, był dla nas okresem radości. Nie rezygnujmy z pysznego śniadania, odświętnych strojów, malowania jajek, wypieków czy ozdób w domu.

Sprawmy najbliższym drobne prezenty. Tu świetnie sprawdzą się nasze perfumetki. Niedrogie lecz piękne zapachy ucieszą partnera czy partnerkę, a także dorastające dzieci. Możesz zamówić je w sklepie internetowym z dostawą np. do paczkomatu Inpost. Wtedy unikniesz także potrzeby kontaktu z kurierem.

Pamiętaj do 10 kwietnia trwa nasza wielkanocna promocja: wszystkie perfumetki 33 ml kosztują teraz tylko 12 zł. Kod: Zapach20 Kup bliskim miły prezent na święta!

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl