Czy tanie perfumy to dobry pomysł?

0
Czy tanie perfumy to dobry pomysł?

Nie ma co ukrywać, nie każdego stać na luksusowe perfumy znanych marek. Większość z nas musi zadbać o piękny zapach w rozsądnym finansowym zakresie. Na szczęście na rynku można znaleźć alternatywy dla kosztowych aromatów z perfumerii. Przeczytaj, kiedy warto sięgnąć po tanie perfumy.

Kluczowe w przypadku tanich perfum jest pytanie o ich trwałość. Ta zależy od tzw. zaperfumowania, czyli ilości olejków zapachowych, które zostały użyte do ich produkcji. Jeśli jest ich około 15-20% mamy do czynienia z wodami perfumowanymi. Mniejsza oznacza, że kupujemy wody toaletowe. Wody perfumowane utrzymają się na skórze i włosach do około 8 godzin, toaletowe ulotnią się znacznie szybciej.

Drugim istotnym elementem jest pojemność perfum. Perfumy są przecież sprzedawane w opakowaniach różnej wielkości. Pamiętajmy, aby zawsze porównywać cenę za 1 ml, w innym przypadku możemy przepłacić. Obowiązuje tu także taka zasada, że im większe opakowanie perfum, tym niższa cena za 1 ml.

Zapachy z sieciówek

Dziś prawie każda sieciówka z ubraniami ma swoje własne linie perfum. To perfumy oryginalne, a niektóre kompozycje są naprawdę bardzo ciekawe. Własne perfumy proponuje między innymi Zara, H&M, Reserved czy Diverse. Wbrew pozorom nie są one jednak tanie – flakonik 100 ml kosztuje nawet kilkadziesiąt złotych (wody toaletowe 50-70 zł, perfumowane jeszcze więcej). Czasami w takiej cenie można kupić perfumy z najlepszych światowych domów mody. Liczcie dobrze, czy to się na pewno opłaca!
Zobacz naszą ofertę perfum oryginalnych

Lane perfumy

Można je kupić zarówno na stoiskach w galeriach, jak i w internecie – ich cena oscyluje wokół 11 - 14 złotych za 30 ml. Zapachy to najczęściej zamienniki perfum światowych marek. Jakość bywa różna – i tu trzeba pytać o wspomnianą ilość olejków zapachowych oraz samemu sprawdzić zgodność zapachu z oryginalnym. Przy zakupie tych perfum warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię – przelewanie perfum do pojemniczków naraża je na zabrudzenie, a co za tym idzie mogą się one szybciej psuć.

Perfumetki

To doskonalsze siostry perfum lanych – zostały już profesjonalnie napełnione i szczelnie zamknięte. Przy odrobinie szczęścia można je kupić w sklepie stacjonarnym, ale ich domeną są perfumerie internetowe. Podobnie jak w przypadku lanych perfum musicie sami sprawdzić, czy pachną tak jak oryginały. I nie zapominajcie o zawartości olejków zapachowych! Perfumetki oferowane przez Perfumik.pl mają ich aż 20% i kosztują tylko 15 zł za 33 ml. Kupując perfumetki, zwracajcie uwagę na pojemność – wbrew temu co mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka – perfumetki nie mają tego samego rozmiaru. Popularne wielkości to 22 czy 33 ml.

Na co postawić?

Naszym zdaniem mniej trwałe wody toaletowe – niemarkowe - nie powinny kosztować więcej niż 30 gr za 1 ml. Innymi słowy za 100 ml takiego specyfiku można zapłacić nie więcej niż 30 zł. Zwrócicie na to uwagę, kupując zapachy np. w sieciówkach z ubraniami. Wody perfumowane jako trwalsze kosztują nieco więcej – naszym zdaniem ich optymalna cena to 45 groszy za 1 ml. Dobre perfumy można zatem kupić już za około 45 zł za 100 ml (15 zł za 33 ml). Oczywiście takie założenie nie dotyczy perfum, które są produkowane przez najlepsze światowe marki. Tu musicie spodziewać się wyższych cen. Kupujcie z głową!

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl