Pojemność perfum – jaką wybrać?

0
Pojemność perfum – jaką wybrać?

Perfumy oryginalne zachwycają bogactwem i różnorodnością flakonów. Wiele z nich to prawdziwe dzieła sztuki, warte najwspanialszej ekspozycji. Ale oprócz posiadania niewątpliwych walorów estetycznych, opakowania perfum muszą spełniać pewne wymogi, nazwijmy je, praktyczne. Innymi słowy, także flakoniki powinny być dostosowane do naszych potrzeb. Producenci starają zaspokoić odmienne oczekiwania klientów, stosując m.in. różne pojemności perfum.

Aktualnie na rynku najczęściej dostępne są pojemności 30, 50 i 100 ml. Takie zestandaryzowane flakoniki pozwalają między innymi lepiej zorientować się w cenach. Jednak nie wszystkie firmy je stosują. Obok wspomnianych wielkości na rynku można spotkać także perfumy 25 ml (np. Lancome), 75 ml (np. Dior), 80 ml (Carolina Herrera) czy 90 ml (np. Burberry). Oczywiście nie można zapominać także o wielkich „flachach” (200 ml), które proponuje np. Calvin Klein.

Jak wybrać najlepszą dla siebie pojemność perfum? Kupując perfumy weźcie pod uwagę następujące aspekty...

Małe znaczy piękne – dla kogo najmniejsze pojemności perfum?

Najmniejsze flakoniki – 25-30 ml - zwykle prezentują się najpiękniej, kojarzą się z precjozami, luksusową biżuterią, małym skarbem, który pragniemy mieć zawsze przy sobie. I właśnie takie jest ich przeznaczenie. Niewielkie buteleczki są doskonałe do torebki, sprawdzą się jako perfumy do pracy czy w podróży. Są to pojemności dla osób, które dużo czasu spędzają poza domem, lecz w ciągu dnia pragną odświeżyć swój zapach. W razie potrzeby można zawsze po nie sięgnąć i użyć dyskretnie, lub wręcz przeciwnie zaprezentować światu swoje cudowne „maleństwo”.

Niewielkie pojemności to także doskonała opcja dla niezdecydowanych. Kupując perfumy, często nie jesteśmy do końca przekonani, czy dokonaliśmy właściwego wyboru. Dopiero w trakcie używania nabieramy pewności, że decyzja była słuszna bądź nie. W przypadku, gdy zapach okaże się pomyłką, łatwiej spisać na straty mniejszą pojemność. Więc jeśli nie jesteśmy pewni, kupujemy zupełnie nową kompozycję, lepiej sięgnąć po 25 czy 30 ml.

Najmniejsze flakoniki docenią również kolekcjonerzy perfum. Mniejsze pojemności są tańsze, a opakowania równie urocze. Nie tylko będą się pięknie prezentować, ale także wzrośnie szansa, że zostaną w pełni wykorzystane przez posiadacza. Bo przecież zwykle jest tak, że wraz z powiększaniem się kolekcji, zużywamy mniej konkretnego zapachu.

Maleńkie buteleczki pokochają również Ci, którzy choć nie kolekcjonują zapachów, to jednak szybko się nudzą i lubią je często zmieniać.

Doskonały średniak – kiedy sprawdzą się większe pojemności?

Perfumy średniej pojemności, czyli 50 ml, to najpopularniejsze rozwiązanie na rynku. I nic w tym dziwnego, wyznaczają one bowiem swoisty złoty środek, są przejawem dobrze rozumianego kompromisu między ceną i wielkością. Pachnący płyn w przeliczeniu na 1ml jest zwykle tańszy niż ma to miejsce w przypadku najmniejszych flakonów. Średnia pojemność pozwala też na spokojną, np. sezonową zmianę zapachu.

To wyważone rozwiązanie dla tych, którzy lubią mieć kilka ulubionych kompozycji, jednak bez tworzenia rozbudowanych kolekcji. Średnia pojemność daje bowiem możliwość wykorzystania perfum w rozsądnym czasie, nawet w przypadku posiadania kilku (3-4) flakoników jednocześnie. Pamiętajmy jednak, że perfumy o pojemności 50 ml wymagają pewnej stałości gustu.

„Średniaki” mają jeszcze jedną niewątpliwą zaletę. 50 ml wonności doskonale nadaje się na prezent – nie jest ani zbyt skromne, ani onieśmielające obdarowanego.

Duże jest tańsze – czy warto sięgać po największe pojemności perfum?

Naszym zdaniem duże flakoniki (100 ml i większe) są pięknym przejawem trwałości gustu. To rodzaj „uczucia na wyłączność”. Gdy jakiś zapach idealnie nam odpowiada, nawet nie myślimy o zdradzie. Szukamy jak największej pojemności, by służył nam długo. Duże opakowanie są wręcz stworzone dla sytuacji, gdy kompozycja staje się czyimś signature scent (zapachowym znakiem rozpoznawczym).

Niewątpliwą zaletą największych pojemności jest ich cena. Oczywiście nie mówimy tu o koszcie całego flakonika, bo ten zazwyczaj jest najwyższy, lecz o cenie za 1 ml pachnącego płynu. Często kosztuje on nawet o 40% mniej niż w przypadku 50ml.

Duże opakowania nie są co prawda poręczne, ale tu z pomocą mogą przyjść niewielkie atomizery, które wypełnimy pachnącym płynem. Takie opakowanie zastępcze możemy śmiało umieścić w torebce i korzystać z ulubionego zapachu zawsze, gdy mamy na to ochotę.

Czy wiecie już, która pojemność perfum jest dla Was idealna?

Przeczytajcie także tekst o najczęściej popełnianych błędach przy zakupie perfum!

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl